MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 1. TARAFLAR

 

 1.  SATICI

Unvan:  MOS YAZILIM TEKNOLOJİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adres: Kayalar Mah. Kayaköy Cad. No:10 Merkezefendi/ DENİZLİ

Telefon: 0541 543 2022

Mersis No: 0757085375000001

E-Posta Adresi: 

 1. ALICI

Ad-Soyad / Unvan:

Adres:

Telefon:

E-Posta Adresi:

 1. SÖZLEŞMENİN KONUSU ve KAPSAMI

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (‘Sözleşme’) 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (‘Kanun’) ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne uygun olarak düzenlenmiştir. 

İşbu Sözleşme’nin konusu, Alıcı’nın Satıcı’ya ait anladinsen.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Taraflar işbu Sözleşme gereği Kanun’dan ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nden kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler.

Alıcı, Satıcı’nın isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu ürünün temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vb. satışa konu ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve ‘cayma’ hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri kişi, kurum ve kuruluşlar konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde Satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürün siparişi verdiğini işbu Sözleşme hükümleri gereğince kabul ve beyan eder.

anladinsen.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme formu ve Alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.

 

 

 

 1. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN / ÖDEME / TESLİMAT BİLGİLERİ

3.1- Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli/rengi, birim fiyat(lar)ı ve satış bedeli ile ödeme (tahsilat) bilgileri ve Alıcı’nın bildirdiği teslim yeri dahil teslimat bilgileri aşağıda belirtildiği gibidir. 

Ürün Kodu ve Adı 

Adet

Birim Fiyatı

Kupon

Sipariş İşlem Ücretleri

KDV Dahil Sipariş Ödeme Tutarı

 

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

Ödeme (Tahsilat) Bilgileri

Ödeme Şekli-Aracı: (Kredi Kartı/ Kapıda Kredi Kartı veya Nakit Tahsilat)

(Kart Tipi Visa…

Kart Numarası…

Ödeme Kredi Kartı….

Kredi Kartına Taksit / Tek Çekim..

Toplam Tutar…

 

3.2- Teslimat ve Fatura Bilgileri

Sözleşme Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmakla yürürlüğe girmiş olup, Alıcı’nın satın almış olduğu ürünün Alıcı’ya teslim edilmesiyle/erişim sağlamasıyla ifa edilmiş olur.

Fatura Bilgileri

Ad-Soyad / Unvan:

Adres:

Telefon:

E-Posta:

 

 1. GENEL HÜKÜMLER

 

 1. Üyeler ya da Kullanıcılar, anladinsen.com sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, anladinsen.com’un bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt ederler.
 2. Üyeler ya da Kullanıcılar, anladinsen.com internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihmal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran Üyeleri veya Kullanıcıları bağlayacaktır.
 3. Üyeler ya da Kullanıcılar, anladinsen.com internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virüs vb.) ve işlemlerde bulunamaz.
 4. Site üzerinden, MOS ’un kendi kontrolünde olmayan ve/veya başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğunu ve/veya işlettiği başka web sitelerine veya başka içeriklere link verebilir. Bu linkler Kullanıcılara ve Üyelere yönlenme kolaylığı sağlamak amacıyla konulmuş olup herhangi bir web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememektedir. Link verilen web sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. Anladinsen.com üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen web siteleri ve içerikleri hakkında MOS ’un herhangi bir sorumluluğu yoktur ve bu sitelerin kullanımıyla doğabilecek zararlar, Kullanıcılar’ın ve Üyeler’in kendi sorumluluğundadır.
 5. Anladinsen.com internet sitesi yazılım ve tasarımı MOS mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar Üye veya Kullanıcılar tarafından izinsiz kullanılamaz., iktisap edilemez ve değiştirilemez. Anladinsen.com sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıça mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.
 6. MOS , işbu Site ve Site uzantısı mevcut her tür hizmet, ürün, kampanya vs. bilgiler ve anladinsen.com kullanma koşulları ile anladinsen.com’da sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, anladinsen.com’u ve içeriğini yeniden düzenleme, yayını durdurma ve/veya duraklatma hakkını saklı tutar. Değişiklikler, anladinsen.com sitesinde yayınlanmalarıyla yürürlüğe girerler. Anladinsen.com kullanımı ya da anladinsen.com’a giriş ile bu değişiklikler kabul edilmiş sayılır.
 7. MOS , anladinsen.com üzerinden Kullanıcılar ve Üyeler tarafından kendisine iletilen bilgileri ‘Gizlilik Politikası’ ve ‘Web Sitesi Kullanım Koşulları’ hükümleri doğrultusunda kullanabilir. Bu bilgileri işleyebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. MOS aynı zamanda Kullanıcı ve Üye’nin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, IP adresi, anladinsen.com hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati vs. bilgileri de istatistiki değerlendirme, kampanyaların duyurusunu yapma ve kişiye yönelik hizmetler sunma gibi amaçlarla kullanabilir.

 

 1. CAYMA HAKKI

 Alıcı’nın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar ve Alıcı tarafından ambalajının açılması olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtları, yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemelerinin iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/ğ fıkrası gereğince ‘Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler’ cayma hakkı kapsamı dışında tutulmuştur.

 1. GİZLİLİK - GÜVENLİK

Alıcı tarafından işbu Sözleşme’de belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile Satıcı’ya bildirdiği bilgiler Satıcı tarafından 3. Şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Satıcı bu bilgileri sadece idari/yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir. Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz. Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

Alıcı’ya ait e-posta adresi, adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca Satıcı tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkındaki tanıtımlar, promosyon bilgileri Alıcı’ya onayı sonrasında gönderilebilir. Websitesi’nin güvenliğinin veya kullanım koşullarının kullanıcı tarafından suç teşkil edecek ihlali hallerinde, ilgili kişinin teşhis ve kovuşturmaya yarayacak bilgileri emniyet güçleri ile paylaşılacaktır.

Alıcı tarafından Websitesi’nde girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, Satıcı tarafındaki sistem altyapısında, bilgi ve işlemin mahiyetine göre günümüz teknik imkanları ölçüsünde alınmıştır. Bununla birlikte, söz konusu bilgiler Alıcı cihazından girildiğinden Alıcı tarafında korunmaları ve ilgisiz kişilerce erişilememesi için, virüs ve benzeri zararlı uygulamalara ilişkin olanlar dahil, gerekli tedbirlerin alınması zorunluluğu Alıcı’ya aittir. 

 1. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği kapsamında satılan ürüne ilişkin sorumluluk bizzat Satıcı’ya aittir. Alıcılar satın aldıkları ürünlerle ilgili şikayetlerini Satıcı’ya doğrudan iletecektir. İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi ile ilgili çıkacak ihtilaflarda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca yasa gereği her yıl belirlenen-ilan edilen parasal sınırlar dahilinde İl ve İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, bu sınırları aşan durumlarda Tüketici Mahkemeleri görevli-yetkilidir. Alıcı, bu çerçevede, kendisinin veya dilerse Satıcı’nın yerleşim yerindeki Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemesi’ne başvurabilir. 

Alıcı, işbu Sözleşme’de ve ayrılmaz parçasını oluşturan sipariş-sözleşme ön bilgilendirmelerinde (Websitesi’nde) yazılı tüm koşulları ve açıklamaları okuduğunu, satışa konu ürün/ürünlerin temel özellik-nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları, Satıcı ve satışa konu ürün ile ilgili diğer tüm ön bilgiler-bilgilendirmeler ve cayma hakkı ile kişisel bilgiler-elektronik iletişim bilgileri dahil işbu Sözleşme’de yazılı bütün hususlarda önceden bilgi sahibi olduğunu, tamamını Websitesi’nde elektronik ortamda gördüğünü ve yine tüm bunlara elektronik ortamda teyit-onay-kabul-iznini vererek ürünü sipariş ile işbu Sözleşme hükümlerini kabul ettiğini kabul ve beyan eder. Gerek söz konusu ön bilgilendirmeler, gerek bu Sözleşme, Alıcı’nın Satıcı’ya bildirdiği yukarıdaki elektronik posta adresine de gönderilmekte, anılan elektronik postada siparişin alındığı teyidi sipariş özeti ile birlikte ayrıca yer almaktadır.

Satıcı : 

Alıcı   :

Tarih  :